Taşıma Kooperatifleri Yöneticileri Antalya’da Toplandı

S.S. Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından 15-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya'da "Sigorta Kooperatifçiliği ile 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Taşıma Yönetmeliğinin Uygulamasından Doğan Sorunları" görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirildi.
Bakanlığımızı temsilen Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper BOZKURT ve Daire Başkanı V. İsmail HAK’ın katıldığı toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından da Genel Müdür düzeyinde katılım sağlandı. Merkez Birliği’ne bağlı kooperatif yönetim kurullarının hazır bulunduğu toplantıya ayrıca ilgili esnaf odası başkanları ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Trafik ve Denetim Şube Müdürü de katıldı.
Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper BOZKURT yaptığı konuşmada katılımcılara sigorta kooperatifçiliği hakkında detaylı bilgi vererek, Merkez Birliği öncülüğünde kuruluş işlemleri tamamlandığı halde ortak kaydı noktasında sorun yaşadığı için henüz faaliyetlerine başlayamayan sigorta kooperatifine ortak olunmasının başta şoför esnafı olmak üzere ülke ekonomisine sağlayacağı katkıya vurgu yaptı.
Toplantı sonunda katılımcıların dilek ve önerileri alınıp soruları yanıtlandı.